Poštovani doktore,
    Imam aritmiju već par godina. A imam i kilu na želudcu, pa sam te preskoke srca smatrala posledicom kile. Pre dve nedelje mi je počelo preskakati učestalije po ceo dan i stvaralo mi je strah, otišla sam kod interniste uradio je ekg i poslušao srce ali on tada nije čuo ništa a ekgje bio u redu. Dobila sam terapiju propranolol 2 puta po pola i da uradim holter. Ja sam doktore počela sa tom terapijom i veoma brzo sam osetila da mi je bolje a terapiju sam na svoju odgovornost smanjila. Na jednu četvrtinu dnevno zato što mi otkucaji srca kada se probudim budu 55. Sada trenutno pijem samo jednu četvrtinu dnevno i preskoke ne osećam, a i dalje frekvencija srca kada se probudim je 55. Molim Vas za mišljenje o mojoj aritmiji da li je povezana sa kilom, da naglasim da su se preskoci javljali čim se probudim, kada sam uzbuđena odnosno hoću da kažem da se nisu dešavali samo posle obroka nego ne vezano za hranu i da li ova frekvenca zbog leka i da li bi trebalo da ga promenim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Analiza Vaših tegoba Vam je ispravna i ako se preskoci ne mogu vezati za uzimanje hrane, vrlo verovatno ne potiču od želudačne kile. Ako lek koji uzimate deluje efikasno, ne razmišljajte o prestanku uzimanja već samo o najmanjoj efikasnoj dozi.
      Pozdrav.