Poštovani,
    Operisana sam pre 20 dana i urađena mi je rekonstrukcija mitralne valvule sa ugradnjom prstena. Do operacije nisam osećala nikakve bolove vezane za srce, samo gušenja i ogroman zamor i za najmanji napor. Oduvek sam imala nizak pritisak. Sad nakon operacije sam dobila lekove " propranolol 3x1/4. Farin u zavisnosti od inr, famotidin uveče. Uglavnom ne funkcionisem, pritisak mi je između 83-85/57-60 a puls između 90-105. Najgore mi je kad počne ceo grudni koš da me boli kao da ću da dobijem infarkt sa sve bolovima koji idu u obe ruke i srčem koje bije u grlu. Ako legnem i smirim se bol popusti. Da li je ovo samo postoperativni tok ili da paničim i idem nazad na kliniku?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Treba neka 2, dva i po meseca da zaraste grudna kost, rebra i sve oštećene strukture tokom jedne teške operacije kao što je ova kroz koju ste vi prošli. Bol koji opisujete je izvesno takvog porekla a u opisu operacije ne pominjete da je radjen baj pas, što znači da su Vam arterije dobre. Nema opasnosti od infarkta ali ćete imati bolove sve dok koštane strukture potpuno ne srastu. Kasnije ćete imati bolove na promenu vremena, kao reumatičari u zglobovima.
      Pozdrav.