Poštovani,
    Imam Aritmiju absolutu od pre godinu ipo otkucaji izađu 200 pa bih molila uvažene stručnjake da mi odgovore da li imam šansu za ugradnju pejsmejkera i koliko košta preporučivali su mi kateter ablaciju i jeli uspešnija od aparata koliko je moja aritmija opasna i ima li šanse za ozdravljenje.
    Unapred zahvaljujem.

    Odgovoreno: 24. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Pejsmejker ima svrhe ugraditi samo ako u apsoluti postoje i velike pauze od preko 2 sekunde i da bi se mogla dati maksimalno jaka terapija, u srbiji pacijenti ne kupuju pejsmejkere jer ih svi centri imaju. Kateter ablacija je apsolutno uspešnija u terapiji ove bolesti. Kada se aritmija jednom javi onda uglavnom ostaje za stalno. Uz lekove i sa aritmijom možete biti u sasvim dobrom stanju i kondiciji.