Poštovani,
    Pre dve godine sam imala saobraćajnu nesreću kada mi je povređen vrat i od tada imam nagle skokove pritiska. Moj normalan pritisak je 100/60 i dešava mi se da u roku od par minuta naglo krene da skače i dođe i do 160/100. Tada me zaboli potiljačni deo glave, javi mi se mučnina i gušenje. Pre dva dana sam u takvom stanju bila u hitnoj službi gde mi je urađen ekg koji je bio normalan. Uradila sam analize krvi i svi rezultati su odlični, čak sam uradila analize hormona tiroideje koji su takoše dobri. Molim Vas da mi date sugestije šta bi još moglo da izazove ove skokove pritiska. Napominjem da sam nepušač, ne pijem alkohol, niti sam gojazna, čak sam u proteklih godinu dana omršala 7-8 kg.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo verovatno da je etiologija skokova pritiska kod Vas spazam tj. grč krvnih sudova. Vi bi sami trebali da otkrijete šta ih izaziva: zamor, isti ili loš položaj glave, nikotin. Tek onda možete pominjati terapiju. Kod skokova pritiska trebate odmah uzeti neki lek koji brzo deluje, za to konsultujte Vašeg kardiologa.