Poštovani,
    Imam 23 god. Zadnjih 4 meseca u proseku 2 puta mesečno mi se dešava da osetim pritisak u grudnom košu oko srca koji se lagano pomera ka levom ramenu tu stoji par minuta pa se vrati na prvobitno mesto da bi posle uminuo. Sve ukupno traje nekih 15 minuta. Na pregledu mi je rečeno da je verovatno angina pectoris mada moje godine odvraćaju od takve dijagnoze. Inače sam aktivni pušač, psihički malo nestabilna osoba i pod konstantnim stresom zbog posla (knjigivođa). Rečeno mi je i da uradim testiranje štitne žlezde i krvne slike koji još nisu gotovi. Želim Vaše stručno mišljenje, čemu da se nadam i šta da preduzmem da predupredim potencijalnu anginu?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Da budem iskren, u Vašim godinama je veća šansa da 3 nedelje dobijate bingo nagradu nego da imate anginu pectoris. Zaboravite na tu dijagnozu narednih 25 godina, aktivirajte se fizički, a ako je potrebno neka Vam doktor propiše i sedative ili anksiolitike. Sigurno nema angine niti bilo kakve srčane bolesti.