Poštovani,
    Živela sam sa niskim krvnim pritiskom, do pre dve nedelje od kada mi se pojavio veoma visok krvni pritisak. Za kratak period pritisak brzo skače i osećam se veoma slabo. Tada moram potražiti u hitnoj pomoći. U analizi krvne slike saznala sam da je veoma gusta i da imam masnoću u krvi. Dobila sam terapiju ali i dalje mi pritisak varira i ne osećam se najbolje. Kako da regulišem krvni pritisak i da budem ona stara ja?
    Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 15. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Varijacije krvnog pritiska je veoma teško kontrolisati, vrlo često se skokovi pritiska ne mogu objasniti vidljivim razlogom. U takvim situacijama treba isključiti sve druge razloge za hipertenziju (bubrezi, nadbubrežna žlezda) pa onda uraditi holter krvnog pritiska da se vidi koji su delovi dana kritični. Lekovi deluju različito dugo a postoji veliki izbor lekova na tržištu, pa ne bi trebao biti problem da vam vaš doktor reši pritisak.