Poštovani
    imam 32 godine prije mjesec dana obolio od upale sinusa. Simptomi su bili veoma jak pritisak iznad očiju, glavobolja, nesvestica, zapušenost nosa, samo što je nos bio čist, a gnoj mi se skijevao niz grlo. Prilikom pregleda je ustanovljeno da mi je tlak 150/70 puls 90 (tada sam bio jako iscrpljen i jedva sam hodao od težine koju sam osjećao). Tokom mjesec dana pio sam Presolol 50mg 1x1/4 na dan taj tlak je varirao od 125/85 do 141/97. Kako mi se poboljšava stanje kod upale sinusa tako mi se tlak normalizira, a ujutro je čaki nizak 107/72 puls 75. Doktrica mi je rekla da ovaj lijek moram uzimati još najmanje dva mjeseca kako bi se smirio kardio sistem. Interesuje me da li jaka upala sinusa može utcati na tlak i da li trebam uzimati ovaj lijek i kad mi je tlak ovako nizak?
    Unapred zahvalan
    Siniša

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovani,
      vi ste dali i pitanje i veći deo odgovora. Pritisak se kod upale sinusa povećao zbog nekih fizioloških refleksa ali sa izlečenjem, pritisak je ok i po meni nema razloga za dalje uzimanje presolola, mada je 1/4 zaista mala doza.