Poštovani,
    imao sam povišeni pritisak 150/95, lekar mi je prepisao Presolol 50mg ujutru i uveče. Pritisak je malo spao na 140/90 i nemam preskakanja srca kao ranije. Na kontrolnom pregledu pritisak je i dalje isti 140/90, tada mo lekar prepisuje Prilind jednu tabletu ujutru. Zaboravio sam da kažem da imam 34 god. Nije li to malo mnogo lekova za moje godine? Prilind još uvek ne pijem čuo sam da on ume da obori mnogo pritisak u kombinaciji sa Presololom. Postoji li neki drugi lek umesto Presolola? Kakav Concor i da li bih ja smeo njega da koristim umesto presolola?
    Hvala unapred, najbolji ste,
    Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovani,
      lekova trebate dobiti onoliko koliko treba da bi vam pritisak bio normalan, a to je 1, 2, 3 ili više, nemojte ih brojati. Ako je vaš lekar izabrao terapiju, sigurno je imao na umu i ostale efekte lekova. Nemojte slušati tuđa iskustva sa lekovima, pričajte sa vašim doktorom o tome.