Poštovani doktore,
    imam 24 godine i u poslednje vreme imam probleme sa ubrzanim radom srca. Srce samo odjenom počne da lupa izuzetno brzo i jako, najčešće tokom šetnje. Prošle godine sam se jednom prilikom onesvestio, ali nisam išao na neke preglede, jer su mi rekli da je to bio kolaps, zbog umora. Ponekad imam i blage nesvestice, probadanja srca, a posle nekih težih fizičkih aktivnosti oblije me hladan znoj. Da li ima razloga za zabrinutost i neke lekarske preglede?
    Unapred hvala na odgovoru.
    Pozdrav,
    Milos Džikić

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovani,
      jako brz srčani rad može dovesti do slabosti, nesvestice ili čak i do gubitka svesti. U vašim godinama to bi trebalo biti preko 200 otkucaja u minuti. Nošenje holtera bi pomoglo u postavljanju dijagnoze, najmanje što možete uraditi u takvim situacijama je da vam se uradi ekg. Savetujem pregled kardiologa koji bi verovatno predložio par dijagnostičkih procedura.