Hvala na odgovoru, ali sam zaista u dilemi. Znam tsunami je bms, koji je dobila 9.03. A 22.04 je dobila cypher u lad i nabori biolimus u rca na mestu instent restenoze. Znam da ne bi trebalo raditi spect ni stres eho ako nema tegobe, ali su mi dr koji je ovde preporučili da uradimo sredinom avgusta radi predostrožnosti zbog prethodne rane instent restenoze. A znam da je za des zabranjen jači fizicki napor prvih 6 meseci, pa sam malo uplašena. Hvala vam puno na odgovoru i izvinite.
    Puno pozdrava

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      "a znam da je za des zabranjen jači fizički napor prvih 6 meseci" - to nije tačno, to je jedna od zabluda o spadanju stentova. Dobro postavljen stent ne može spasti a ja sam vam dao svoje mišljenje o predloženoj dijagnostici. U toj vrsti dijagnostike uvek su mogući lažno negativni i lažno pozitivni nalazi.