Moja baka ima 74 godine. Trenutno je u bolnici, dg voda u desnom plućnom krilu, oslabljeno srce. Noge su joj oticale, imala je otežano disanje. Sada dobija diuretik koji deluje, otok se smanjio, ali je kreatinin porastao na 475. Doktor urolog, kao i kardiolog tvrde da ništa nije alarmantno. Jedan doktor govori da pije vodu, drugi da ne pije. Čak i dva kardiologa imaju različita mišljenja, jedan pusti infuziju, drugi isključi, kaže da nije potrebno. Ona je svesna, pokretljiva, ali teško diše. Nalazi su joj do pre 10 dana bili odlični, mada je koristila lekove za srce. Molim vas da mi kažete vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      mislim da je porast kreatinina ekstrarenalnog porekla i da ne označava bolest bubrega, tj. da se kreatini povećao zbog tranzitorne srčane slabosti. Neslaganje vaših doktora je zato što joj zbog srčane slabosti treba izbacivati vodu iz organizma a zbog porasta kreatinina je treba dodavati. Bubrežna funkcija će se oporaviti, ja ne bih preterivao sa unosom tečnosti.