Poštovani doktore,
    Moj tata ima večito visok krvni pritisak i kod njega je to postalo normalan pritisak ja mislim da je gornji 170 ili 160 i nikada nije imao nikakve simptome ama bas nikakve i zbog toga je to zanemarivao kao nista mu nije. Danas mu je trnula leva ruka i noga puno bio je na hitno gornji pritisak mu je bio 210 a donji 110. Dali su mu infuziju i lekove i sad je dobro. Kad su mu dali lasix rekli su mu da će da mu trnu noge i tako je. Da li je to stvarno od Lasix ili ne? Doktor mu je reko s takvim pritiskom dobro je prošao. Srce je snimano i dobro mu je ništa nije oštećeno. Doktore ja sam završila med. školu a ipak se bojim. Oće li da bude sve uredu uz odgovarajuću terapiju.
    Unapred hvala puno.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Trnjenje ruku i nogu može biti neurološki simptom visokog pritiska i tada se pritisak mora brzo oboriti. Od Lasixa se mogu javiti grčevi u listovima nogu ako je veliki gubitak elektrolita. Pritisak se mora dovesti lekovima do nivoa ispod 140/90mmhg.
      Pozdrav.