Poštovani doktore,
    priložiću vam internistički izveštaj moje majke, i molim vas da mi kažete je li to nešto opasno. Ima 48 godina, normalnu visinu i težinu, ekg; vertikalna osovina, sin. R. Fr oko 101/min, respiratorno promenjiv q d1, 2, 3, v4, 5, 6 nespicifično eleviran st segment u v1, 2 bez drugih značajnih smetnji. Er test do 1 min/iiio postignuta sf oko 150/min. Umanjena toler. Na fizički napor. Trg. Srca aortalna forma srčane senke, hilovaskularna sara bazalno desno je naglašenija. Lab. Nalazi. Se 25, lkc 4m5 (ne 2, 3, ly, 1, 9, mid 0, 30) erc 4,32, hg 95, hct 0,31 mcv 71 fl, mch 22, mchc 305, trc 161, glikmeija 6,02, urea 2,91, kre 51, ast 19, alt 35u/i lipidi tc 6,22, ldl 4,38, hdl 1,29, tg 1,20 mmol/i bez lekova. Obilne menstruacije sistolni šum 2/6 na vrhu i nešto jači neposredno ispod erbove tačke kardijalno kompenzovana. Izvinite zbog obimnog pitanja, i molim vas za odgovor, šta je mojoj majci i da li je opasno?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.

Komentari na pitanje: #33009

    • Moja majka ima 64 godine i prije tri godine je opreisala tumor dojke. Redovno ide na kontrole, mozete li mi reci sta znaci na rtg pluca pojavila se naglasena hilovaska sara kv eteiologije. Hvala.