Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi odgovorite na jedno pitanje. Mom ocu je u Martu dijagnostifikovan prolaps mitralne valvule, a operisan je pre 30 dana. Operacija je dobro prošla i on se dobro oporavlja, međutim, pre nekoliko dana je osetio bol u predelu srca, koji se ponavljao svake večeri (prestajao bi kada bi on popio lek za smirenje). Danas je radio ekg i on nije bio skroz dobar! Napominjem da mi je rađena koronorografija krvnih sudova srca pre operacije i tada su mu rekli da je 100% dobra! Da li su te tegobe uobičajene nakon ovih operacija i da li je eventualno moguće da je nešto na nervnoj bazi?
    Unapred hvala! Tanja Pavlović

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da sam Vam već odgovorio, ali ako su koronarne arterije bile čiste na koronarografiji, onda promene na ekgu se ne mogu vezati za ishemiju već za promene na perikardu koje se dese posle operacije.
      Pozdrav.