Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi odgovorite na jedno pitanje. U Martu ove godine je mom ocu dijagnostifikovan prolaps mitralne valvule i pre 20 dana mu je urađena rekonstrukcija. Operacija je dobro prošla i on se dobro oporavlja, međutim, pre nekoliko dana je počelo da ga boli u predelu srca. Danas je uradio ekg i nije bio dobar. Napominjem da mu je pre operacija rađena koronorografija krvnih sudova srca i tada su mu rekli da je sve 100% u redu! Da li su te tegobe uobičajene nakon ove operacije?
    Unapred hvala! Tanja Pavlović.

    Odgovoreno: 04. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ako su koronarne arterije bile u redu onda nema osnova da su opisane tegobe znak angine, verovatno su u pitanju priraslice dva lista perikarda koje menjaju izgled ekga. Znači, promene na ekgu nisu previše važne jer znate da su arterije čiste.