Poštovani,
    Imam 63 godine, ugrađen mi je stalni pacemaker zbog av bloka. Imao sam puls 33 i padao sam u nesvest. Interesuje me kakav je način života osobe sa pacemakerom, šta sme a šta ne sme (ishrana, aktivnost, lekovi)? Molim Vas da mi odgovorite.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Sa pejsmejkerom nemate bukvalno nikakvih ograničenja sem ulaska u jaka elektromagnetna polja (detektori metala na granici, sudovima, aerodromima), zabranjena je dijagnostika i terapija magnetom i to je sve. Živite normalno i zaboravite da imate pejsmejker, on radi šta treba. Kontrolišite ga na 6 do 12 meseci i to je sve. Ishrana najnormalnija. Lekovi prema bolestima koje imate.
      Pozdrav.