Poštovani,
    Molim Vas da mi ukoliko ste u mogućnosti odgovorite na sledeće pitanje; naime prije možda nepuno mjesec dana moj ujak je u kliničko bolničkom centru podgorica imao operaciju oba srčana zaliska kao i ugradnju dva srčana bajpasa. Operacija je protekla u najboljem mogućem redu, međutim posle izvješnog vremena pojavljuje se gušenje. Rađena mu je punktura pluća ali i pored kompletne njege i blagovremenog uzimanja terapije kojom bi se otklonila voda njegov problem je iz dana u dan sve veći i veći. Da li je skupljanje vode u njegovom organizmu posledica operacije? Postoji li način da se isti i otkloni pošto je u prilično lošem stanju?
    Hvala Vam unaprijed, srdačan pozdrav iz Nikšića s poštovanjem Ana

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Skupljanje vode u plućima je odraz srčane slabosti koja bi trebala nestati posle operacije, a može biti i posledica same operacije i sa vremenom bi se trebalo minimizirati i nestati. Oporavak posle operacije traje i do 3 meseca i ako ne ide dobro to bi moglo značiti da svi segmenti operacije nisu najbolje uspeli, ili da se sa operacijom previše čekalo. Sada mu je potrebno dobro kardiološko vođenje.