Poštovani doktore,
    Želeo bih da Vas pitam o radu srca. Imam 19 u Septembru 20 god. Pre neki dan sam polagao prijemni, cele nedelje pre toga sam bio jako nervozan. Jutro kad sam krenuo na polaganje srce mi je par puta preskočilo nisam-na kratko mogao da udahnem vazduh. Znam da je normalno da srce preskače pod stresom, ali ja sam počeo malo da se osluškujem i osetio sam da srce ume da promeni način rada prilokom disanja. Da li je normalno da srce prilikom izdisaja posle dubokog udaha, lagano zastane pa ponovo krene da radi normalno? To mi se dešava i kad sam smiren bez stresa, ali uglavnom kad ležim. I ako možete da mi kažete kako da se otarasim tih ekstrasitola prilikom nerviranja? Bio sam sportista i sad se rekretivno bavim sportom i prilikom napora nemam problema, to me čak rasterećuje i smiruje rad srca.  Imam dijagnostikovanu hiatus herniu od koje umeju po nekad da me udaraju tahikardije koje se smire kad se hrana svari.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Nervoza sama po sebi pogoduje stvaranju ekstrasistola ali one sem neugodnosti ne predstavljaju neki drugi problem ili opasnost. Pomogle bi male doze sedativa ili beta blokatora.
      Pozdrav.