Vec godinama ili decenijama osecam samo u miru i to kada sedim zavaljen u fotelji ili kada lezim u krevetu preskakanje srca koje se manifestuje kao nekakvo obrusavanje.Isto se to desava kada napravim neki nagli pokret rukom ili gornjim delom tela. Od 2004god.pijem Concor 5 polovinu ujutru.Konstatovana je tahikardija.Na ultrazvuku konstatovan prolaps mitralnog zaliska.Fizicki sam aktivan i skoro redovno vozim rekreativno biciklu po nekoliko kilometra kada su vremenski uslovi povoljni.Molim vas za savet ili sugestiju kako da se dalje ponasam.Ovih dana punim 56 godina. Pozdrav.

    Odgovoreno: 26. 03. 2007.

    • Imate dobru terapiju(beta blokator) i imate dobar režim života jer upražnjavate fizičku kativnost. Prolaps mitralnog zaliska veoma retko pravi hemodinamske teškoće pa Vam je moj savet da se ponašate što normalnije.