Poštovani,
    Rodjen sam 03-09 1944 dana05-1998 primljen sam na ikvb na dedinje zakoronarografi desna arterija dominantno aterosklerotski izmenjena sa stenozama do 30%. Kardiološki konzilijum je indikovao hiruršku revaskularizaciju miokarda-bypasaria, eventualnori. Termin nove hospitalizacije je 30-06-1998. Broj otpusne liste je 3387. Ekg na prijemu; sin. Rit. Fr. 70/min, levogram, blok desnegrane qs u vf, bezporemecaja st i t segmenta. Kardiohirurški konzilijum odgledaoje film sa invazine kardiološke dijagnostike, gde su pronađene teško aterosklerozno izmenjene arterije, sa veoma lošom periferijom i preinačio prvobitnu odluku konzilijuma te je indikovao dalji medikamentozni tretman, uz savet zakontrolu na našem insistutu. Th; acetisal ph81x1na drugi dan monizol 20mg1+1+0 presolol2x1/2 ticlodix2x1
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Niste postavili pitanje. Ako ste mislili na moj komentar odluke konzilujuma, ona je izmenjena zbog loše periferije. To znači da su završni delovi arterija, gde bi bio zašiven venski graft, slabijeg kvaliteta i malog kalibra i da bi se ubrzo zapušili pa se zato predlaže nastavak terapije.
      Pozdrav.