Poštovani,
    Pila sam Enalapril uveče i ujutru po 10 mg, pa mi je endokrinolog rekao da pređem na tritace od 5mg i da mi to bude dnevna doza, međutim pritisak mi je predveče bivao povišen, pa mi je doktor opšte prakse rekao da slobodno mogu da pijem tritace 5mg ujutru a uveče da merim pritisak i da po potrebi popijem i Enalapril od 10 mg pa me zanima da li ta dva leka mogu da se kombinuju i šta vi mislite da li da uradim tako ili da se vratim na staru terapiju koja glasi ujutru i uveče po 10 mg enalaprila?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Tritace i Enalipril se ne trebaju kombinovati jer spadaju u istu grupu lekova ( ace inhibitori). Ako Vam je stara terapija bila efikasna a enalapril Vas nije terao na suv kašalj, to je to. Tritace možete kombinovati sa večernjim amlodipinom (generički) ali lekove propisuje doktor.
      Pozdrav.