Imam 26 god. živim u srednjoj Bosni i molio bih da mi odgovorite na jedno pitanje. Sve je počelo kad me probudilo jako lupanje srca. dijagnosticiran mi je reflus na zeludcu te povecana kolicina zelucane kiseline, isto tako doktor mi je rekao da mi je zeludac izduzenog oblika. Radio sam sve pretrage srca holter, ergometriju te vise puta ekg. Svi nalazi su bili u granici normale. Pio sam dva mjeseca COROLOC tablete i u tom periodu mi se smanjila kiselina i nedavno sam radio gastroskopiju i kiselina se smanjila te doktor mi je dao upute za prehranu i toga se prdrzavam ali meni se opet sada ujutro najcesce probudim se i skoro svako jutro imam ubrzano lupanje srca. Pri tome nemam problema s disanjem nego jednostavno srce ubrzano lupa i kada ustanem nakon 5 min srce se smiri i pocne normalno kucati. Pokisavao sam i sa visim jastukom i ne jedem 3 do 4 sata prije spavanja ali opet isto.Aritmija mi se nakad malo pojavi i poslije obroka.Ponovo sam radi ultrazvuk srca i opet je ok. Mozete li mi vi reci o cemu se tu zapravo radi, moze li to uzrokovati neke vece posljedice, koje tablete da uzmem, radi li se tu mozda i! o kili na zeludcu posto ja sada nemam zgaravicu kao prije

    Odgovoreno: 26. 03. 2007.
    • Sa 26 godina koliko Vi imate i treba da Vam svi kardiološki pregledi budu normalni. Ali, problem sa želucem koji Vi imate, daje svoje efekte pre svega na srčanu frekvencu. To samo po sebi ne predstavlja ozbiljan zdravstveni problem. Saveti koje ste dobili su dobri i to je uobičajeni pristup terapiju refluksa želudačne kiseline: više manjih obroka tokom dana i visoko uzglavlje.