Poštovani,
    Ja se izvinjavam što ću biti opširna, ali zaista mi treba Vaša pomoć. Rođena sam 84 god. I za svojih 25. god nisam ni prehladu preležala. Za vreme trudnoće sve mi je bilo u naj redu i ja sam zaista bila hiper aktivna. Termin za porođaj mi je bio 8 Jun 08 god. Otišla sam na redovan pregled gde mi je doktorka pregledom izazvala bolove i porodila me 17 dana ranije carskim rezom i odmah otišla na put. Treći dan po porodjaju ujutru primila sam redovnu terapiju ergometrila i nakon 2-3min osetila jak hladan znoj, zatim osećaj gubljenja i lupanje srca. Dotrčala je sestra, ginekolog, internista i anestezija. Davali su mi injekcije i priključivali infuzije, ali su vene pucale i imala sam tahikardiju oko 200 otkucaja. To je trajalo 5 do 10 min i samo se odjednom vrati u nor. Posle toga u privatnim klinikama urađen mi je uz srca i glasi: bmi 19, kardij. Kompez., ritmičan, ta 110/80. Ekg sin ritam fr 75/min, levogram, pq 121 ms, r/s u v3, bez promena u fin. Segmentu. Eho. Aorta u korenu 29 mm, asc 25 mm, luk 20 mm, desc torakalna 16mm, valvula.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz na srcu koji ste opisali je normalan i nema nikakvih anomalija. Stanje koje opisujete je napad tahikardije, tj, ubrzanog rada srca koji se mogao javiti zbog lekova koje ste dobijali ili zbog nekog refleksa koji se javio nakon smanjenja stomaka po vađenju ploda carskim rezom. Mislim da nemate razloga za brigu ali preporučujem kontrolni uz srca za 3 meseca.