Poštovani,
    Nedavno sam uradila ekg i doktorka mi je rekla da imam blok hisovog snopa, a ranije su mi dijagnostikovali baloniranje prednjeg mitralnog zalistka. Uputila me je na uz. Možete li mi reći šta može biti uzrok tog bloka, kako se leči, da li može da se pogorša stanje i koje su posledice?
     Hvala! : )

    Odgovoreno: 03. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Blok grane hisovog snopa se može javiti u nekoliko stanja koje ne moraju biti bolest ali može biti znak bolesti, uz srca je koristan da pokaže morfologiju i poreklo ovih porekla. Najčešće ne treba da se leči jer ne pravi nikakve tegobe, samo ako progredira u kompletni blok ugradjuje se stalni pejsmejker, ali to je retka situacija.