Poštovani,
    Već duže vremena patim od niskog krvnog pritiska koji zna da se spusti na vrednosti od 98/56 i slično, tada me na momente hvata vrtoglavica tj. nesvestica i malaksalost. Pošto imam porodicu mislim da vodimo dovoljno računa o ishrani u kojoj ima zaista svega pomalo i povrća, mesa, naravno i ribe a povremeno i crnog vina, umalo da zaboravim pijem kafe i više od prosečne dnevne količine 3-4 šolje. Objektivno gledano nemam vecih problema jedino sto radim u prodavnici hrane pa imam cesti zamor od dugog stajanja, kako sebi da pomognem o cemu se u mom slucaju radi, dosadasnji pregledi kod lekara nisu nista posebno odredili tako da sam sa ovim mojim problemom i dalje na pocetku.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Nizak pritisak je nekada teži za lečenje od visokog pritiska. Nije uvek jasan razlog niskog pritiska i važnije je povezati tegobe sa niskim pritiskom. Nekada se preporučuje ispitivanje vegetativnog nervnog sistema.
      Pozdrav.