Poštovani profesore Perišiću,
    Dana 07.05.2009 godine, vi ste mi ugradili stent xience v 2.75x15mm, i veoma sam Vam zahvalan zbog toga, međutim jedini problem koji mi se javlja posle toga je povremeno lupanje srca. To konkretno osećam kao podrhtavanje u grudima, kratkog intenziteta i koliko sam primetio do sada nije vezano za bilo koju vrstu aktivnosti, tj. načina života. Javlja se obično u popodnevnim i večernjim časovima, ali ne svakodnevno, nekoliko dana je sve uredu, i onda iz čista mira dođe do podrhtavanja u grudima. U tim trenutcima krvni pritisak je isti kao i kad tog drhtanja nema, a pritisak se kreće od 130/80 do 140/90. Jedino što sam primetio da kad popijem bromazepam od 1.5 mg te smetnje se smanjuju ili potpuno izgube, a ponekad se smetnje i nastave veoma mi znači Vaše mišljenje.
    S poštovanjem Zoran Lukić

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće da su u pitanju kratke tahikardije a kako nisu vezane za aktivnost verovatno da imaju veze sa simpatičkim sistemom. Sedativi i male doze beta blokatora biće od koristi.
      Pozdrav.