Poštovani,
    Retko sam u životu, hvala bogu, bio bolestan, a i zbog poverenja izabrao sam vama da se obratim. Pre šest godina sam pušio (40 god. više od 2. pakle dnevno) i pio umereno. Pritisak mi je bio 180/110. Posle pregleda doktor mi je prepisao Presolol 100 mg dnevno (pola ujutru-pola uveče) i Amlodipin 5 mg. U međuvremenu, pre godinu dana, sam prestao sa konzumiranjem alkohola i prestao sam da pušim (bez zdravstvenih razloga) ali sam lekove i dalje koristio. Pošto mi se u poslednje vreme veoma spavalo kupio sam aparat za merenje pritiska i oduševio se jer mi je pritisak bio 142/90 a puls 75-80. Onda sam samoinicijativno prestao da koristim lekove i počeo da pijem omegu 3 za smanjenje holesterola. Pritisak je sad čak niži (124/88) ali mi je puls svaki put kada merim preko sto - 110, 115, 107 ... Nisam hipohondar, ali ne znam razlog tako ubrzanog pulsa pa vas molim za mišljenje. Pošto ima ljudi koji imaju daleko teže probleme ne morate da žurite sa odgovorom.
    Puno hvala!

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Hvala na poverenju. Omega 3 masne kiseline ne utiču na pritisak i one vam nisu rešile pritisak, već neka druga stavka. Presolol koji ste uzimali je obarao frekvencu i moguće da je on jedan od razloga sadašnjeg povišenja frekvence. Sedativ može smanjiti frekvencu ali treba konsultovati lekara.
      Pozdrav.