Poštovani doktore,
    zbog smetnji koje sam imala javila sam se kardiologu i dijagnoza je adhaesiones pleuropericardiales. Pijem 0,5 concor, cardiopirin i po potrebi ksanaks. Test opterećenja je bio negativan, ali ja veoma često osećam nelagodu u grudima, kao da tu postoji neka prepreka, ponekad se to penje ka grlu, ponekad osećam neko probadanje, ali slabijeg intenziteta, dok mirujem to je manjeg intenziteta ili tog osećanja nema, kad krenem naplje i naročito kad ubrzavam korak počinje da me guši, ranije sam osećala i oštre probode ili kao da me srce secne i to je vrlo neprijatno, ali uvek je to samo kratko, jedan oštar udarac i onda ta knedla ili šta već satima stoji u grudima i stvara vrlo, vrlo neprijatan osećaj. Pritisak mi je niži ili normalan. Kad je napolju vrućina skoro i ne izlazim jer mi se odmah uvuče ta knedla i onemogućava me da bilo šta radim.
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vaš doktor misli da imete priraslice na srčanoj maramici i da vam to pravi tegobe koje imate. Negativan test opterećenja ide u prilog toj dijagnozi a sama dijagnoza se postavlja ultrazvukom srca.