Poštovani,
    Želim da Vam se obratim a i ranije sam pitao i dobijao odgovore. Evo već nekih par dana osjećam u grudima u gornjem delu kao neko ne stezanje već kao da me neko lagano stiska a povremeno imam i blagi bol u visini dijafragme i čim popijem ranitidin ISL prođe, ali imam i povremeno kao da ne mogu da udahnem vazduh punim plućima. Od analiza sam ama baš sve radio i sve je u granicama normalnog, radio sam i spirometriju i ok je, ali imam kao neku vrstu boli i u leđima između obe lopatice a stezanje ili imam osećaj grčenja mišića mi je u vratnom delu i širi se na grudi, čak nekada i kad blago nategnem sa rukama pozadi osećam da mi u centar grudi kao pukne barem takav osećaj imam. Kad mi je jedno jutro stezalo posao sam u hitnu urađen ekg odličan je bio ali mi je pritisak ponekad povišen a inače sam sportista profes 15 god a još nekih 10-tak rekreativno inače svaki dan obavezno treniram min sat vremena. Ne pušim ne pijem. Išao sam i kod kardiologa sve je ok, a povremeno imam tako da nazovem preskakanje srca obično posle treninga a to traje mozda sekundu, dve, a ponekada i u mirovanju posebno kad ležim na leđima, a pritisak ponekad visok a uglavnom normalan i primetio sam čim se nasekiram kao da nemam vazduha i ta mi je povišen. Malo imam više kg nego što bi trebalo. dr mi je prepisao dilatrend 6,25 po 1/2 to jedan dr, a drugi hemokvin plus od 10 mg ali čim popijem smanji mi srčanu frekfenciju tako da ne osećam rad srca. Pre dve god sam radio i eho srca i sve je ok, sportsko srce uvećano ali jako tako je barem kardiolog rekao. Molim Vas za savet i šta bi još trebalo da uradim jer sve od jednog do drugog dr i na kraju ništa verujte me. Očekujem vaš odgovor nadam se brzo i hvala Vam unapred.
    S poštovanjem Mico

    Odgovoreno: 27. 06. 2009.
    • Poštovani,
      S obzirom da vam tegobe prolaze na ranitidin, konsultujte gastroenterologa. Kardiološki nalaz je minimalan i terapija je adekvatna. Ako jako usporava srce, prepolovite dozu.
      Pozdrav.