Prije neki dan sam osjetio lupanje u grudima. Kod dr mi ustanove tahikardiju sinusnu od 140 otkucaja srca. Piše još left atrial abnormality i rightward axis. Mada sam 2004 imao perikarditis i. I od tada su moje nevolje sa srcem. A imam bolove u grudnom košu. I to traje već 5 godina. Ne znam šta da radim. I dje da idem da mi bude bolje. Ovako ne mogu bez da izludim.
    Hvala vam

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      bolovi u grudnom košu se trebaju objektivizirati ergo testom da bi se isključilo ili potvrdilo srčano poreklo. Lupanje u grudima može biti i tahikardija i ekstrasistole a to se pokazuje ekg-om. Uradite holter ekga i eho srca.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #31674

    • ekstrasistole nisu.holter i eho srca sam radio.ama bas sve.al opet neznaju do cega je.krv i stitna zlijezda su u redu.enzimi srcani i ama sve je ok.i neznam vise sta da radim da bi rijesio problem.u svakom slucaju hvala