Poštovani,
    moj otac ima 15x veći holesterol nego što treba, i često je imao bolove u grudima, dok zadnji put 9 maja nije odveden u bolnicu jer mu je baš pozlilo. Ja bih rekla da je imao predinfarktno stanje. Radili su mu razne analize i njihova dijagnoza u Somboru je da je u pitanju angina pektoris, mada su dr jako loši u so i ništa im ne verujem. Zatim je vadio krv pre jedno 3 nedelje i ima sedimentaciju 150, i uopšte ne znaju od čega je. Urološki je pregledan itd i ništa nisu našli. Poslali su papire za Kamenicu i odatle je vraćeno da treba da se javi 13.07 radi kardiološkog pregleda i zakazivanja termina za invazivnu hemodinamsku obradu. Molim vas da mi objasnite šta to znači tj šta ga čeka od pregleda, tj šta će da mu rade.
    Hvala unapred!!

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      radiće mu koronarografiju ali ako je sedimentacija stvarno 150 u prvom satu to lekari moraju videti i dok se ne otkrije od čega mislim da mu neće raditi koronarografiju. Hemodinamska obrada je sinonim za koronarografiju.