Head up tilt test - kakve podatke može dati? I da li je povezan sa ugradnjom loop racordera? Urađeno mi je sve sa kardiološke strane (holter, ekg, ultrazvuk srca) kao i skener glave i pregled na task force monitoru (i nalaz je negativan). Inače imam syncopae, i utvrđene su mi blage aritmije
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      head up tilt test će dati informacije o autonomnom nervnom sistemu, onom na koji ne utičemo a koji određuje pritisak i frekvencu, koji upravo može biti odgovoran za nastanak sinkopa.