Moje pitanje je vezano za nizak krvni pritisak. I ja i ćerka imamo od kako znamo za sebe nizak krvni pritisak. Danas pre podne mi je bio 80/60 i bilo mi je jako loše sva sam drhtala i preznojavala se. Uspela sam malo da odspavam i bolje mi je. Šta u takvim slučajevima da radim. Da li može doći do nekih komplikacija kada su tako blizu gornji i donji. Ćerka ima obično 95/65 i oseća se dobro a čim joj pređe 100 loše joj. Inače ona ima 27 god.
    Hvala vam unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nizak pritisak može biti veliki problem jer može biti praćen znacima slabije perfuzije tkiva i mozga. Obično dajemo savet pacijentima da u takvim situacijama uzmu tečnost. Od dijagnostike treba razmisliti o kabinetu za neurokardiologiju, prof dr Milovanović, na Bežanijskoj kosi