Poštovani,
    04.08.2005. sam operisala adenokarcinom materice za sada uspešno. Imam povišene masnoće, trigliceridi 1.7 ukupni h. 5.9 hdl 5.18 ldl 4.38 ldl 8.19 indeks 6.08 ultra zvuk srca normalan da li je to alarmantno. Imam 58god. ultra zvuk gornjeg abdomena uredan, ali imam višak kg. Od lekova pijem presolol, pola tablete lercanila, uveče bensedin.  Ponekad imam otok nogu.
    Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      trigliceridi i holesterol su na gornjoj granici i mogli bi biti i niži, što bi značilo da dobijete lek iz grupe statina koji vam mora propisati vaš doktor. Nije alarmantna situacija.