Poštovani!
    Nadam se da će te mi na ovo odgovoriti jer ne mogu spavat a duge su liste čekanja, za holter čekam 5 mjeseci a život mi se jako promijenio, na lošije od sljedećeg problema, pišem vam drugi put. Prije 7 godina sam prvi put osjetio jako nabijanje srca, trajalo je 10-tak minuta. Nakon tog do sada se to ponovilo 10 puta, svaki puta kad sam zaspao pa me nešto probudi (između 2 i 4sata ujutro), znojni dlanovi i počinje palpitacija. Dva puta sam išao na EKG sve je u redu (tako kažu). Međutim ovaj zadnji put, dogodio se prije 40 dana, strava. Kako su mi za to prije rekli da je to napad panike ja sam se prepustio tome da jednostavno to prođe. Ali, špica je bila ubitačna, i jako nabijanje, znam raspoznat brzi puls i nabijanje. Lupalo je 4-5 puta u sekundi i kao da je drhtalo, nisam paničar do sada bio ali stvarno sam bio uvjeren da mi nema spasa. Od tada ne mogu zaspat u miru, tek prije 7 dana sam nekako postao svoj, to jest vratio se, do onda stalna panika, kao da više nisam ja. Ima li kakva samopomoć? Zašto se uvijek desi kad spavam? Kažem, kardiolog poslije ekg-a je rakao da je sve pristojno, ali mene to razdire. Tih 10-15 minuta je agonija, znoj vruće hladni, dlanovi mokri, leđa mokra. Što mi je činiti? Što da napravim kad me opet to napadne. Kako da si pomognem?
    Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      žao mi je što holter čekate tako dugo, ali realna je situacija da kada nosite holter ne bude takvih poremećaja jer se oni kod vas i ne javljaju svaki dan. U nekoliko centara u Srbiji (ne znam odakle ste) se ugrađuje jedan mali aparat pod kožu koji prati ekg tokom 14 meseci (ilr-implantabilni loop recorder) koji bi bio dobar za dijagnozu. U Srbiji se ugradjuje u Nišu, Beogradu i Novom Sadu.