Srdačan pozdrav, pre svega. Poštovani,
    imam 30 godina. Preležao sam diskretni virusni mioperikarditis pre 9 godina i jako blag perikarditis pre 2 godine. Na poslednjem UZ pregledu, i testu opterećenja je sve bilo uredno. Uz fiziološki čak tj nisam imao posledica od obe preležane stvari. Trčim po 5km, radim 17 sati, tj dobru fizičku aktivnost. Bez tegoba od strane srca. Terapija je 2.5. Mg bisop. To je sve. Pre 2 dana sam imao zakazanu gastroskopiju i kolonskopiju, ovde u Austriji, uz dan pre toga priprema sa 30 stolica, tj pražnjenjem i 30 sati bez hrane skoro. Dan posle pregleda koji je trajao pola sata bio sam uspavan i nesećam se ničega. Skoro nekih 4 sata posle pregleda kući u mirovanju osetio sam nagli nagon za spavanjem i grčevitu aritmiju od oko 3 sekunde. Posle toga, puls je skočio i u mirovanju na preko 80 nekarakteristično za mene. Uz jak osećaj slabosti i jak osećaj hladnoće. Sve je to trajalo više od 3 sata. Nastavilo se i predhodnog dana. Urađen je ekg dan na taj događaj bio je uredan, kao i dan posle. Sad je treći dan od toga srce radio mirno ispod 60 skoro. Ali osećaj slabosti je prisutan. Moje pitanje se odnosi, na tu aritmiju. Šta je mogao biti uzrok, da li maligna ili ne i kakva je to aritmija od koje kasnije nastaju tegobe slabosti i hladnocće? Napominjem, pre mesec dana je na UZ i ekg kontrolnom sve bio u najboljem redu.
    Srdačan pozdrav
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da je razlog za vaše tegobe priprema koja je urađena za snimanje pri čemu je došlo do gubitka elektrolita, najviše kalijuma, sa pratećom hipotenzijom. Za kratko vreme po normalizaciji ishrane bubrezi koriguju ovu situaciju i sve se vrati u normalu.