Poštovani,
    čitajuči nalaz nakon pregleda kod kardiologa kada je utvrđeno da imam nekih manjih problema sa srcem zapazio sam termin, aberantna horda. Možete li mi malo više objasniti o čemu je riječ?
    Pozdrav iz Brčko DC BiH

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      svaka valvula se sastoji od listića koje drže zategnutim horde, kao obrnuta kupola od padobrana. Aberantna horda znači da se jedna od njih na neki način izdvaja, nekada čak kao suvišna, nekada kao ekscentrična. Ne predstavlja patološko stanje koje treba lečiti.