Zadnjih mesec dana imam prekide rada srca (nedostane po 1 otkucaj). Uzimam diuretik svaki 3 dan, monopril 1/4 do 1/2 uveče. Tako mi je pritisak 120/80, a bez terapije 130/100. Kada počnu prekidi ritma počne srce da se rita i to sada traje i po pola sata i više. Uzmem samo 1/4 monizola, izgrizem i za sat mi pritisak padne na 85/65 (tada prekinem uzimanje diuretika i monoprila) onda opet poraste posle pola dana na 140/95. Tako već nedelju dana bez stabiliteta. (od ostale terapije uzimam 1/4 cinedila, 1/2 redergina, ujutro i uveče. Po potrebi radi migrene 1/2 bromazepama). Da li će EKG pokazati nešto ako je puls normalan? Kako da uskladim terapiju hipertenzije sa antiaritmikom (kojim?). Gasvan ne pomaže protiv gasova.
    Hvala za odgovor!

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ima nelogičnosti u vašem pitanju, pominjete monizol koji se ne koristi za lečenje pritiska. Monopril očigledno prilično brutalno deluje na vas i s obzirom da imate i ekstrasistole, bilo bi korisno zameniti ga beta blokatorom. Zavisno od toga šta je u pitanju ekg može biti informativan i kada je frekvenca normalna