Poštovani,
    zanima me da li postoji ograničenje u upotrebi cholipama (20mg) u smislu dužine korišćenja? Pijem ga već treću godinu (od februara 07. Uz to pijem i monopril od 20mg ujutru, cardiopirin posle ručka, a uveče vazotal od 5mg i pomenuti cholipam. Imam 50 godina, u menopauzi sam, a sva ova terapija je prepisana nakon naglog skoka pritiska, otkrivenog zakrečenja krvnih sudova vrata (60% i 40% ), a da pre toga nikakvih tegoba nije bilo. Holesterol je bio blago uvećan (6,5) sada je u okvirima normale. Sem toga imam male noduse na štitnoj žlezdi, funkcija iste je dobra, kao i hormoni. Molila bih dgovor, jer sam već pisala i odgovora nije bilo.
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod upotrebe lekova iz grupe statina, gde pripada cholipam, treba proveravati laboratoriju. Ako nema znakova rabdomiolize (bolovi u mišićima i njihovo oštećenje) terapija je trajna, jer kad prestanete sa lekom, holesterol će ponovo skočiti.