Poštovani,
    bio sam na pregledu, uradio ultrazvuk i dobio sledeće rezultate: leva komora očuvanih endokavitarnih dimenzija edd 5,1, esd 3,0 s1,0 zz 1,0 globalna kontraktilnost leve komore očuvana bez segmentnih ispada u kientici ef 65% aorta ima se utisak trolisna, 2,9 u korenu, v max 1,2 m/s leva pretkomora 3,1; pmk elongrin, mobilniji, diskretno prolabira a3 segmentoim, mr trag relaksacija lk očuvana desna komora urednih dimenzija tr trag. Spdk u fiziološkim granicama perikard b.o a. Pulmonalis v max 1,1 m/s zanima me da li su rezultati dobri i kratko objašnjenje. Biću veoma zahvalan na odgovoru.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u opisu uz srca kod vas nema patoloških promena, mali prolaps mitralnog kuspisa je hemodinamski beznačajan i ne može vam stvarati tegobe. Nalaz u fiziološkim granicama.