Poštovani doktore Perišiću, Imam 35 godina i već tri godine imam problem sa ubrzanim radom srca i aritmijama, koje su se javile nakon više učestalih streptpokoknih upala grla. Napravila sam brojne pretrage, ergometriju, holter monitoring, uz srca. Na holteru je nađen AV blok Mobitz1 u toku sna, pa sam radila i elektrofiziološko ispitivanje na Dedinju. Rečeno mi je da je sa AV čvorom sve u redu i da je riječ o dominaciji vagusa u toku sna. Broj VES pojedinačnih bio je 139, sa nekoliko nastupa bigiminije, što moj kardiolog ne smatra zabrinjavajućim. Međutim, mene konstantno muči tupa bol u ledjima ispod lijeve lopatice, često bol u lijevoj ruci i u poslednje vrijeme usporen puls pri ustajanju sa blagim pritiskom iza grudnog koša. Da li se može raditi o slabosti srčanog mišića, nekoj infekciji miokarda ili problemu sa cirkulacijom? Krvni pritisak je u redu. Napominjem da sam operisala štitastu žlezdu, adenom, ali su mi hormoni u redu. Izvinjavam se na opširnom pitanju, ali me tegobe ! zaista muče, pa ne znam da li neku dodatnu pretragu treba da napravim. Da li je moguće da imam problm sa srcem, a da se to nije utvrdilo na dosadašnjim pretragama? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Mišljenja sam da bolovi koje imate nikako nisu srčanog porekla i da je Vaš kardiolog u pravu.Nema govora o slabosti srčanog mišića a u Vašim godinama ni o problemu sa cirkulacijom. Da problem sa srcem postoji, pretrage koje su rađene bi ga identifikovale. Spavajte mirno.