1. Eukardija značenje

    Pitanje broj: #30533

    Poštovani,
    Šta znači st post lfc ou, mcp chr atheroscl, šta znaci eukardična i afebrilna? Kako je moguće da je pre 20 dana hba1c mi bio 7, 3% a posle toga pre par dana su mi vadili u banji i bio je 10,4% ? Prokomentarišite mi sin ritam 80/min, normogram qs u v2. 3, negativan t u a vl, aplatiran u d1. St izoelektričan? Šta je petehijalno krvarenje i kako se leći i jel to opasno, kod kog specijaliste treba ići ja sam dijabetičar?
    Hvala vam mnogo unapred

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      st post lfc ou - ne znam šta znači mcp chr atheroscl - kardiomiopatija aterosklerotičnog porekla eukardična - normalnog srčanog statusa, što je po meni u koliziji sa gornjom dijagnozom afebrilna - normalne telesne temperature sin ritam 80/min, normogram qs u v2. 3, negativan t u a vl, aplatiran u d1 - srce ima normalnu osovinu, ostali deo ne pokazuje patološke promene, nema znakova oštećenja miokarda ostala pitanja endokrinologu