Poštovani,
    Rađen mi je uz srca i zaključak lekara je: koncentrična hlk (početna) ef oko 60% insuff val mitralis et tricuspidalis grad 1 možete li mi reći nešto više o tome.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      hipertrofija je zadebljanje mišića leve komore najčešće zbog loše i slabo lečenog povišenog pritiska. Ef od 60% je istisna moć srca koja je diskretno umanjena. Blaga mitralna i trikuspidna regurgitacija znače da se krv vraća kroz te 2 valvule ali takođe u slabom intenzitetu. Potrebne su kontrole kod kardiologa na 3 meseca.