Poštovani,
    Šta raditi kada je organizam malaksao, osećam se nervozno, imam lupanja u stomaku, krvni pritisak varira od visokog do niskog u toku dana. Ali preovlađuje visok pritisak. Od lekova pijem: za pritisak, enalapril 20 mg, pola tablete ujutru i pola uveče; za umirenje, lorazepam 1 mg, pola uveče pola ujutru i klometol 10 mg, pola uveče pola ujutru. Ovo već traje unazad 10 godina, stalno sam bezvoljan i jako nervozan! Imam 58 godina. Visina 1,70 težina 80 kg
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      varijacije pritiska koje opisujete su prilično tipične za nervozne osobe i moj savet bi bio kontakr sa neuropsihijatrom jer doza lorazepama (ili sam lek) očigledno nisu rešenje za vaše tegobe.