Poštovani,
    Pitanje vam postavljam u vezi moje majke ona se liječi od art. hipertenzije već 6g. Ali prije dvije i po g. operisala je rak dojke i od srčanih lijekova je pila amlodipin, corvitol, olicard, aspirin 100. I prije dva dana joj njena doktorka  ukine corvitol i olicard kaže ne treba joj a mene hvata neki strah jer je to koristila već tri g. i sad joj kaže ne treba molim vas kakvo je vaše mišljenje za to i da li ona smije prekinuti ove lijekove molim vas da mi što prije odgovorite.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukinuti su lekovi kojima se leči angina pectoris i verovatno je logika doktora bila da nema elemenata za anginu. Ako ima bolove u grudima pri fizičkom naporu treba razmisliti o vraćanju tih lekova u terapiju.