Poštovani profesore Perišiću,
    još da dodam samo pitanje. Rekli ste da je kod mene možda bolest sinusnog čvora i da vidim šta me više ugrožava tahikardija ili bradikardija? Jel to opasno? Kakva je bolest sinusnog čvora?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      sinusni čvor stvara impulse koji vode srce, to je prirodni pejsmejker srca. Moj komentar je značio da se vidi dali su tahikardije brže od 150 a bradikardije sporije od 40. Ugradnja pejsmejkera u takvoj situaciji znači da on kontroliše spore ritmove a da se mogu dati adekvatne doze lekova kojima se kontroliše tahikardija. Bolest sinusnog čvora znači da je poremećeno stvaranje impulda u sinusnom čvoru.