Poštovani prof. Perišiću,
    hvala na odgovoru, ja ću svakako što skorije ponoviti holter i obavestiti vas o rezultatu. Nije mi samo jasno jel te pauze veće od 2.5 sec. smatrate bradikardijom? U izveštaju piše da je bilo period abradikardije sa 54 otkucaja. There werw 11 episodes of bradycardia rhytm, the duration of the braddycardia was 1 min 39 sec. And occurarred at 1.27am. There werw40 episodas of tahycardia, the duration of the longest 2min. 48 sec. There was 1pvc and 57 pac beats. The hiest pac count of 17 was noted around 12. 21am. Of these pac beats 6 were representes in couples. Kako tumačite to?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      bradikardija od 54 u minuti ne ugrožava pacijenta, opasne su frekvence ispod 40 do 45 ili niže, zavisno od starosti pacijenta. Što je pacijent mlađi bolje podnosi i spor i brzi srčani rad.