Poštovani,
    moje pitanje je sledeće imam 38 godina i pre desetak dana sam davala krv na anlizu i pronađen mi je povišen nivo šećera u krvi 6.76 holestrol 7,9 a trigliceridi 2,44, bila sam kod interniste i trenutno pijem bromazepam od 1,5 ujutro i uveče, rađen mi je ekg i doktorka je primetila da mi je na jednom mestu srce napravilo preskok pa sad ja vas pitam da li je to strašno ili ne a ujedno imam i proširene vene pa da li će nešto uticati kardiopirin ili ne, pritisak mi je normalan i treba da uradim test opterećenja da li je to za srce ili teset opterećenja na šećer. Ako je moguće da mi odgovorite u što mogućem najkraćem roku
    S poštovanjev vaša sugrađanka iz Niša.

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      taj jedan preskok sigurno nije razlog da radite test opterećenja za srce. Test za šećer (ogtt) treba da uradite da bi se videlo imate li poremećaj regulisanja šećera.