Poštovani,
    nedavno mi je lekar kardiolog ustanovio hipertensio arterialis - block rami dex fas hisds incompleta. Imao sam pritisak 152/100. Rezultati krvi, triglecirida, holesterola, šećera itd. Svi izvrsni. Rađene: ultrazvučni pregled štitne žlezde i hormoni - sve ok! Odakle potiče u tom slučaju moja bolest i šta mi savetujete oko ishrane i sl? Terapija: nefelat 1*1/2 ujutru i cardioac 1 uveče.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      block rami dex fas hisds incompleta nije bolest, to je delimično ometeno sprovođenje impulsa kroz deo jedne sprovodne grančice u srcu i vi to ne možete osetiti ni na koji način. Što se tiče lečenja hipertenzije, nifelat je dosta zastareo lek, ima boljih iz te i iz drugih grupa lekova. Hipertenzija je najčešće nepoznatog porekla i ne treba tragati za poreklom, treba je lečiti.