Poštovani,
    počelo je pre mesec dana sa bolom ispod levog pazuha. Taj bol zrači naizmenično, čas prema struku, čas kroz levu dojku ili ispod nje, nekad prema pozadi. U međuvremenu osećam sličan bol, samo manjeg intenziteta i ređe, i na desnoj strani, a nekad i preko grudnog koša, popreko. Ponekad imam osećaj kad opipam oblast oko levog pazuha da je otečeno ili nekako napeto, mada se optički ne vidi ništa. Internista mi je radio test opterećenja srca i nije ništa neobično ustanovio. Meni je 60 godina, nemam za sada problema sa disanjem i vozim kućno biciklo svakog dana po 30 min. Ipak, strah mi je postao stalni pratilac. Imate li savet za mene?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      bol koji opisujete zaista nema karakteristike srčanog bola, najviše liči na neki mišićni spazam ili grč. Ako je test bio dobar, vozite bicikl po 30 minuta, vi vrlo verovatno nemate nikakav ozbiljan kardiološki nalaz.